Araç Takip Sistemleri

Araç takip sistemi, son zamanlarda ortaya çıkan, özellikle kurumsal firmaların araç takibi yapabilmek amacıyla kullanmış oldukları üst düzey teknoloji ürününe verilen isimdir. Bireysel kullanıcıların ya da kurumsal firmaların, araç konumları hakkında bilgi almak ve güvenilir şekilde araç yerlerini tespit edebilmek gibi amaçlarla bu sistemlerden faydalandıklarını söyleyebiliriz. Araç takip sistemini sadece kurumsal firmalara mahsus bir teknoloji olarak düşünmemek gerekir. Birçok kişi, şahsi araçlarında da araç takip sistemini tercih etmektedir. Araç takip sistemleri sayesinde aracınızın konumunun yanı sıra daha bir çok husus hakkında (hız, kontak durumu, kilometre kontrolü) bilgi almanız mümkündür.

  1. Araç Kamera Sistemine uyumlu çalışarak, kamera açık kapalı bilgisi alabilmekte ve canlı olarak aracın içini seyredebilmenize imkan sağlamaktadır.
  2. RFID kart okuyucu bağlayarak şoför kimlik tanıma yapılabilmektedir.
  3. Motor blokaj yapılabilmektedir.
  4. Depo kapak sensörü bağlanabilmektedir.
  5. Yakıt seviye sensörü bağlanabilmektedir.
  6. Isı sensörü bağlanabilmektedir.
  7. Araç kapılarına hırsızlık için dedektör bağlanabilmektedir.
  8. Araç hırsızlıklarına karşı 7/24 hizmet veren haberalma merkezlerine yönlendirilebilmektedir.

Araç Takip Sisteminin Önemi

Öncelikle Araç Takip Sistemi’nin bireysel ve kurumsal kullanıcıların her geçen gün daha çok ilgi gösterdikleri bir sistem olduğunu belirtmeliyiz. Bu konuda artan duyarlılığa paralel olarak ulaşılan müşteri kitlesi de artmaktadır. Araç takip sistemlerinin kullanıcılarına sunduğu bir çok fırsatta bu artışı destekler niteliktedir. Yakıt tasarrufu bu fırsatların başında gelmektedir. Araç Takip Sisteminin etkin bir şekilde kullanımı halinde yakıt masraflarının düşürülmesi mümkündür. Boşa giden yakıt masraflarına bir dur demek istiyorsanız, Araç Takip Sistemi tam sizin için.